لوسترهای چوبی

لوستر و یا نور افشان از به وجود آورنده‌های جلوه‌های اصلی بصری در محیط به حساب می‌آیند؛ و علاوه بر ایجاد کردن نور در محیط با تزئینات و اشکال زیبا خودشان بر کامل‌تر شدن چیدمان داخل خانه تأثیر می‌گذارند. لوسترها تنوع بسیاری دارند که شامل انواع مختلفی می‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با لوسترهای چوبی آشنا کنیم.

لوسترهای چوبی

این مدل از لوستر قدمت بسیار زیادی دارد و می‌توان گفت از اصیل‌ترین سبک‌های لوستر است؛ با اینکه این نوع لوسترها از قدیمی‌ترین‌ها هستند اما هنوز هم جزء محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین لوسترها به حساب می‌آیند. قطعاً دلایلی زیادی وجود دارد که باعث محبوبیت این لوستر در بین مشتریان شده است که سعی می‌کنیم به صورت کامل به تعدادی از آن‌ها اشاره کنیم.

درختان از بافت‌های آوندی چوبی شکل می‌گیرند. خصوصیات ویژه فیزیکی و شیمیایی چوب بی‌نظیر هستند و علاوه بر این از آن به عنوان تنها منبع تجدید طبیعی یاد می‌شود. ویژگی‌های فیزیکی این محصول مثل نداشتن وزن زیاد پس از خشک شدن، زیبایی، ساختار محکم، قابلیت برش، قابلیت خم کردن و شکل دادن با روش‌های خاص و… موجب شده این محصول جزء قدیمی‌ترین مصالح بشری باشد. این عنصر در بین سازنده‌ها رواج پیدا کرد و موجب شد تا لوسترهای چوبی به وجود بیاید.

چوب طبیعت را به خانه می‌آورد

حتماً تا به حال جنس این لوستر توجه شما را جلب کرده است. این لوسترها از چوب ساخته می‌شوند و باعث می‌شوند شما در فضایی طبیعی‌تر قرار بگیرید که به نوبه خود باعث آرامش بیشتر می‌شود.

اما فقط همین نیست معمولاً در همه خانه‌ها بخشی از لوازم منزل از جنس چوب هستند. استفاده از این لوسترها می‌تواند به کامل‌تر شدن تناسب بین اشیاء موجود در خانه کمک کند و علاوه بر زیبایی حاصل شده از لوستر با هماهنگ‌تر کردن جلوه‌های چوبی طرح خواست و نابی را به منزل و یا محیط مورد نظرتان القا کند.

چوب سبک است

مشکل برخی از افراد این است که سقف خانه آن‌ها نمی‌تواند وزن زیادی را تحمل کند و این مسئله باعث می‌شود تا نتوانند از لوسترهای فلزی آمیخته با کریستال‌های شیشه‌ای استفاده کنند. در این زمان لوسترهای چوبی یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید هستند. جنس خواست و ویژگی‌های فیزیکی مناسبش باعث می‌شود تا وزن زیادی به سقف خانه شما وارد نشود.

چوب کم هزینه است

یکی از مهمترین ویژگی‌های این محصول قیمت بسیار مناسب آن نسبت به انواع دیگر لوسترها است؛ شاید فکر کنید این محصولات عیبی دارند که باعث شده است قیمتش کمتر باشد اما این گونه نیست دلیل قیمت کمتر این گونه لوسترها دسترسی آسان‌تر به ماده اولیه است به عنوان مثال برای تهیه یک لوستر فلزی نیاز به تهیه فلز مورد نظر است که شامل فعالیت‌های پیچیده معدن کاری و استخراج است اما برای بدست‌آوردن چوب کافیست چند کارگاه چوب‌بری در جنگل ایجاد شود.

اما استفاده از چوب‌های خاص می‌تواند کمی بر افزایش قیمت این محول تأثیر داشته باشد؛ به عنوان مثال برخی از مشتریان به دلیل فرم و طرح زیبای چوب درخت گردو به دنبال لوسترهایی هستند که از این جنس ساخته شده باشند که هزینهٔ بیشتری را می‌طلبد. این نکته را هم بدانید که برای ساخت این گونه لوسترها معمولاً از چوب‌های روسی استفاده می‌شود که از کیفیت و مقاومت مناسبی برخوردار است.

چوب خراب می‌شود یا نه؟

پاسخ ما به شما بله است اما نه برای لوستر بلکه چوب خام. در طی دوره‌های مختلف با توجه به قابلیت پوسیده شدن چوب و یا خورده شدن آن توسط موریانه راه‌حل‌های زیادی برای این موضوع پیدا شده است. به عنوان مثال از روش‌های قدیمی می‌توان به استفاده از دوغاب آهک، اندود کردن با قیرهای طبیعی و یا گاهی سوزاندن کمی از سطح چوب برای محافظت از بقیه آن اشاره کرد؛ با توجه به اینکه لوستر یک کالای لوکس و تزیینی است، محدودیت زیبایی ظاهری اجازه به استفاده از این روش‌ها را نمی‌دهد اما پیشرفت علم به صنعتگران کمک کرده تا بتوانند از خراب شدن چوب جلوگیری کنند. امروزه با خوابانیدن چند مرحله‌ای چوب در محلول‌های مختلف و پاشیدن یک لایه پلی استر در آخرین مرحله کار باعث حفظ سلامت کامل چوب می‌شود.

فرآیند مدرن سازی

لوسترهای مدرن انواع زیادی دارند که نوع چوبی هم جزو آن‌هاست. شاید برخی از مشتریان بخواهند به دلیل ویژگی‌های مثبت این نوع لوسترها آن‌ها را خریداری کنند اما طرح‌های قدیمی با خانه‌های امروزی این مشتری‌ها همخوانی ندارد. خوشبختانه در طی چند سال اخیر حضور طراحان نوآور و جوان در این حیطه باعث خلق آثار جدید و شکیل شده است که می‌تواند پاسخ‌گوی نیاز خانه‌های امروزی باشد. به عنوان مثال در تصویر زیر می‌توانید یکی از این محصولات را ببینید که با ترکیب چوب و لامپ‌های آل ای دی در زیر آن به وجود آمده است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *