لوستر مناسب اتاق خواب

همانطور که می‌دانید اتاق خواب یک مکان مهم برای استراحت افراد پس از یک روز کاری به شمار می‌رود. از این جهت طراحی آن بسیار حائز اهمیت است. اگر قصد دارید یک فضای شیک و آرامش‌بخش برای اتاق خواب خود درست کنید حتماً به دکوراسیون و چیدمان اتاق بیشتر توجه کنید. استفاده از لوازم تزئینی در تمام بخش‌های خانه باعث زیبایی آن بخش از خانه می‌شود. یکی از این وسایل تزئین و کارآمد در خانه لوستر است، که باعث شکیل شدن دکوراسین خانه می‌شود. با لوستری مولوی همراه باشید تا در مورد لوستر اتاق خواب مطالب مفیدی بخوانیم.

لوستر م

نورپردازی اتاق اهمیت خاصی دارد. نور آن باید مناسب باشد و زیاد پر نور یا کم‌نور نباشد. البته این نورپردازی باید به گونه‌ای باشد که نه تنها نور کافی برای کارهای شخصی و روزمره فراهم کند بلکه باید محیطی آرامش‌بخش و آرام نیز ایجاد کند. از این رو استفاده از لوستر و لامپ‌های روشنایی مناسب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در گذشته از لوستر فقط در پذیرایی و ورودی‌های بزرگ استفاده می‌شد. اما رفته‌رفته استفاده از لوستر در منازل افزایش یافت و تا جایی که امروزه می‌توان آن را در آشپزخانه، راهرو، اتاق نشیمن و الخصوص اتاق خواب مشاهده کرد.

چند نکته مهم درمورد لوستر اتاق خواب

استفاده از لوسترهایی که از اشکال یا طرح ویژه‌ای برخوردار است گزینه مناسب برای اتاق خواب است. برای مثال می‌توان به یک لوستر مربعی شکل اشاره کرد یا می‌توان از یک آباژور که ظاهری شبیه به لوستر دارد استفاده کرد. که این کار باعث انسجام و زیبایی در فضای اتاق می‌شود.

ست کردن رنگ و نوع لوستر

اگر در طراحی کاغذدیواری که در اتاق مورد استفاده قرار می‌گیرد، از رنگ‌های مختلفی استفاده شده، ست کردن کاغذ دیواری اتاق با لوستر زیبایی چشم‌نوازی به همراه دارد. این روش نه تنها قدیمی نشده بلکه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و به زیبایی هر چه بیشتر اتاق خواب کمک می‌کند.

لوستر اتاق خواب

یکی از راه‌های مناسب برای زیبایی و نورپردازی اتاق خواب استفاده از وسایل روشنایی مناسب در کنار تخت است. به کارگیری لوستر در کنار تخت خواب از ایده‌های نوین نورپردازی و طراحی مدرن است. استفاده از مدل‌های رنگی نیز به طراحی زیبا اتاق خواب کمک می‌کند زیرا که باعث تغییر بزرگ و چشم‌گیری در طراحی اتاق خواب می‌شود. توجه داشته باشید که بهتر است برای انتخاب آن‌ها نمونه‌ای که در آن از رنگ قالب استفاده شده را استفاده کنید.

انواع لوستر

حال که با چگونگی نورپردازی اتاق آشنا شدید بگذارید تا شما را با انواع مختلف لوستر اتاق خواب آشنا کنیم.

لوسترهای مراکشی

استفاده از لوسترهای مراکشی در طراحی اتاق خواب گزینه بسیار مناسبی است. نکته مثبت این نوع لوسترها طراحی و ظاهر بسیار زیبای آن‌ها و همچنین قابلیت استفاده از آن‌ها در انواع سبک‌های طراحی می‌باشد. بر روی لوسترهای مراکشی حفره‌هایی وجود دارد که پخش نور از میان این حفره‌ها نمای بسیار زیبایی ایجاد می‌کند. همچنین این لوسترها از زیبایی خاصی برخوردار هستند و باعث زیبایی بیشتر اتاق خواب می‌شوند.

لوسترهای پایه‌دار

استفاده از لوسترهای پایه‌دار در اتاق خواب در طراحی اتاق خواب مدرن کاربرد دارد. نکته کلیدی و قبل توجه در مورد استفاده از این لوسترها به کارگیری تنها یک نمونه از آن در اتاق خواب است. البته به منظور روشنایی بیشتر در اتاق خواب یا تأمین نور کافی می‌توانید در کنار آن از لامپ‌های روشنایی دیگری نیز استفاده کرد.

لوسترهای متالیک

تعداد قبل توجهی از لوسترهای مدرن از رنگ‌های متالیک تشکیل شده‌اند. برای ایجاد این رنگ لوستر اتاق خواب خود، به دکوراسیون اتاق بسیار توجه کنید و برای زیباترشدن، لوستر را با برخی وسایل اتاق ست کنید. همچنین لازم به ذکر است که لوستر شیشه‌ای گزینه‌ای بسیار عالی برای افرادی است که تمایل دارند از رنگ‌های زرق‌و‌برق‌دار دور باشند.

لوسترهای چند لامپی

در انتخاب لوستر علاوه بر مدل به کاربرد آن نیز باید توجه کنید. اگر از لوستر به عنوان اصلی‌ترین منبع نور در اتاق خواب خود استفاده می‌کنید، از لوسترهای چند لامپی استفاده کنید تا اتاق خوابتان روشنایی بیشتری داشته باشد.

تا به اینجا با برخی از مدل‌های لوستر آشنا شدید. باید بگوییم علاوه بر مدل لوستر، طراحی اتاق خواب، دکوراسیون و… باید به نوع اتاق خواب نیز توجه کرد. آیا این لوستر برای یک اتاق خواب پسرانه است یا دخترانه یا اتاق کودک؟ دلیل این توجه این است که هر کدام به یک لوستر خاص و متناسب به خود نیاز دارند.

بهترین مکان آویزانکردن لوستر اتاق خواب

محل قرارگیری لوستر، تأثیر کاربردی و تزئینی و حتی در نورپردازی اتاق ایجاد می‌کند. با ما همراه باشید تا نمونه‌هایی از این مکان‌ها را بررسی کنیم.

قرار دادن لوستر در مرکز سقف اتاق

اگر می‌خواهید اتاقتان از روشنایی بیشتری برخوردار باشد. بهتر است که لوستر را در مرکز اتاق آویزان کنید. همچنین هنگام نصب به فضای آزاد برای راه رفتن در اتاق توجه کنید. و ارتفاع استاندارد نصب لوستر را رعایت کنید.

قرار دادن لوستر بالای تخت خواب

شما می‌توانید لوستر خود را بالای تخت خود و به سقف متصل کنید. بهتر است لوستر را در ارتفاع پایین‌تری نصب کنید. فقط کافیست مطمئن شوید به همگام بیدارشدن، نشستن، یا خوابیدن از تخت فضای آزاد کافی دراختیار داشته باشید.

قرار دادن لوستر روی میز کوچک یا میز کار کنار تخت خواب

یک جفت لوستر کوچک رومیزی با توجه به سلیقه‌تان انتخاب و ترجیحاً در دوطرف تخت روی میز قرار دهید. برای اینکه بتوانید بهترین استفاده را داشته باشید بهتر است که هر لوستر را حدود ۵۰ تا ۷۰ سانتی متر بالای میز قرار دهید و از لامپ‌های استاندارد استفاده کنید. استفاده کردن از آباژورهای مناسب خواب هم گزینه مناسبی برای لوستر اتاق خواب است.

 

لوسترها امروزه با طرح‌ها و مدل‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند و به خوبی می‌توانند پاسخگوی هر سلیقه‌ای باشند و بدون شک برای هر نوع اتاق خوابی باید یک نوع لوستر مخصوص متناسب با فضای اتاق انتخاب شود. البته لازم به ذکر است که در خرید خود توجه کافی را داشته باشید و لوستری باب میل خود و با قیمتی مناسب تهیه کنید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *