مهم‌ترین نکات انتخاب لوستر مناسب پذیرایی

لوستر یا نورافشان از مهم‌ترین لوازم تزئینی خانه به حساب می‌آید ک امروزه تنوع در آن همه‌گیر شده. اما واضح است که هر لوستری به هر مکانی نمی‌خورد. پس باید چه لوستری را انتخاب کنیم؟ با لوستر مولوی همراه باشید تا به بررسی نکات مهم در انتخاب لوستر مناسب پذیرایی بپردازیم.

لوستر مناسب پذیرایی

توجه به انتخاب لوستر برای پذیرایی بسیار حائز اهمیت است. به این دلیل که پذیرایی محل بسیار مهمی در خانه محسوب می‌شود. یک لوستر زیبا و مقبول در کنار سایر اجزای دکوراسیون پذیرایی می‌تواند زیبایی چندین برابری را به خانه شما هدیه کند. همچنین اگر هم لوستر مناسبی انتخاب نشود. از زیبایی پذیرایی شما می‌کاهد و فضای پذیرایی را آشفته و بدمنظر نمایان می‌کند. بسیاری از افراد در خرید و انتخاب لوستر دچار مشکل می‌شوند. به این دلیل که لوسترها در بازار از تنوع و مدل‌های بسیاری در بازار دیده می‌شوند.

حال اولین گام در خرید لوستر این است که مشخص کنید که برای چه سبک از دکوراسیونی می‌خواهید لوستر تهیه کنید؛ و چگونه لوستری می‌تواند با دکوراسیون پذیرایی همخوانی داشته باشد و فضای پذیرایی را زیبا سازد. به طور مثال اگر دکوراسیون پذیرایی کلاسیک است باید یک لوستر کلاسیک نیز برای آن تهیه کنید. تا بتواند هارمونی مناسبی بین لوستر و فضا به وجود آورد.

اگر می‌خواهید برای زیبایی و تزیین لوستر تهیه کنید باید ملاک‌های متناسب با آن را در نظر بگیرید و همچنین اگر برای روشنایی و نورپردازی پذیرایی می‌خواهید نیز به همین شکل. در هر صورت هدف شما از خرید لوستر در تعیین ملاک‌هایتان تأثیر زیادی دارد. بهتر است چند نکته درباره انتخاب لوستر بخوانیم تا بتوانیم لوستری را مطابق با میل و سلیقه‌تان تهیه کنیم و نهایت رضایت را از خرید خود داشته باشیم.

توجه به سایز و اندازه لوستر

یکی از نکات مهم که در انتخاب لوستر باید به آن توجه کنید اندازه لوستر است؛ که مسلماً باید با توجه به فضا و اندازه پذیرایی شما مشخص شود. اگر پذیرایی‌تان بزرگ است دستتان در انتخاب باز است؛ اما اگر پذیرایی کوچک باشد بهتر است لوستری را انتخاب کنید که شاخه‌ها و چراغ‌های کمتری داشته باشد.

تعداد لوستر

وقتی از لوستر پذیرایی صحبت می‌کنیم. منظورمان فقط استفاده از یک لوستر نیست. و تعداد لوسترها در پذیرایی بسته به فضای شماست. سعی کنید که نورپردازی درستی را به وجود آورید.

توجه به سبک و مدل لوستر

قبل از انتخاب مدل لوستر خوب است که طراحی و دکور پذیرایی خود را مشخص کنید؛ و با توجه به دکور و طرح پذیرایی، مدل لوستر خود را انتخاب کنید… توجه به طرح لوستر بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل در انتخاب لوستر بسیار توجه کنید. تا بعداً از خرید خود پشیمان نشوید. توجه کنید لوسترها در انواع مختلفی وجود دارند. به همین دلیل انتخاب کمی سخت است.

 

استاندارد بودن لوستر

از دیگر نکات مهم در انتخاب لوستر پذیرایی ساده و استاندارد بودن لوستر است. باید توجه کنید لوستری را که انتخاب می‌کنید از پیچیدگی زیادی برخوردار نباشد. تا هنگام تمیز کردن دچار مشکل نشوید. در واقع باید بگوییم که لوستری مناسب است که در عین زیبایی ساده و استاندارد باشد.

توجه به ارتفاع سقف

اگر سقف شما کوتاه است بهتر است از لوسترهای سقفی و کوتاه استفاده کنید که علاوه بر زیبایی بخشیدن به پذیرایی کوتاهی سقف نیز نمایان نشود. همچنین اگر سقف بلندی دارید می‌توانید از لوسترهای آویز و چند طبقه استفاده کنید که از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند. لازم به ذکر است که اشاره کنیم به برخی از سقف‌ها که گچبری شده‌اند و از تزییناتی برخوردار هستند بهتر است برای چنین سقف‌هایی از لوسترهای ساده‌تر بهره بگیرید.

توجه به رنگ

از نکات قابل توجه همخوانی و ست کردن رنگ دکور پذیرایی از جمله لوستر است. می‌توانید رنگ لوستر را با دکوراسیون منزل ست کنید. بهتر است از بین لوسترهای مدرن و جدید باشد و همچنین رنگی را انتخاب کنید که با چند دکوراسیون متناسب باشد زیرا که لوستر نیز مانند فرش و پرده دیر به دیر تعویض می‌شود.

توجه به نورپردازی و لامپ‌های لوستر

به نورپردازی پذیرایی بسیار توجه کنید زیرا که اگر در نورپردازی اشتباهی وجود داشته باشد باعث می‌شود دیگر زیبایی‌های دکوراسیون پذیرایی به چشم نیاید. بهتر ست که لوستر به عنوان منبع اصلی و مرکزی نور در پذیرایی باشد؛ و نور قابل توجهی داشته باشد. اگر چه می‌توانید در کنار لوستر از لامپ‌های دیواری و آباژور به عنوان نور غیر متمرکز استفاده کنید. تعداد لامپ‌های لوستر را بر اساس نیاز به نور تعیین و نصب کنید. بهتر است که برای نورپردازی بهتر در پذیرایی، در لوستر از ترکیب لامپ‌های مهتابی و آفتابی استفاده شود. رنگ و نوع لامپ‌های به کار رفته در لوستر تأثیر مهمی در زیبایی پذیرایی شما داشته باشد.

محل آویزان کردن لوستر در پذیرایی

پیش از خرید باید به این نکته توجه کنید که قرار است لوستر کجا آویزان شود؟ این نکتهٔ بسیار مهمی است که در هنگام تکمیل دکور باید به آن توجه شود. بر خلاف دکوراسیون سنتی که لوستر دقیقاً در مرکزی‌ترین نقطه پذیرایی نصب می‌شود. در دکوراسیون مدرن می‌توان فضاهای دیگری را برای نصب در نظر گرفت.

 

در نهایت امیدواریم به تمام نکات ذکر شده در خرید خود توجه کنید تا انتخابی مناسب و مقبول داشته باشید.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *